Informacja Zarządu Wojewódzkiego OSP

Szanowni Druhowie

Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP

oraz członkowie Zarządu OW ZOSP RP

województwa mazowieckiego

 

Niniejszym przekazuję następujące informacje:

  1. Na stronie www ZG ZOSP RP, link https://zosprp.pl/2023/01/10/konkurs-dla-mdp-najlepsi-z-najlepszych-3/ jest informacja na temat konkursu dedykowanego młodzieżowym drużynom pożarniczym pt. „Najlepsi z Najlepszych”. Gorąco polecam zainteresowanie się tym szczególnym konkursem i zachęcenie MDP z terenu powiatu do wzięcia w nim udziału.

Sprawa pilna bowiem termin zgłoszenia drużyn do ZG ZOSP RP upływa z dniem 28 lutego 2023 r.

  1. W dniu 27 maja 2023 roku odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka strażaków na Jasną Górę organizowana przez Kapelana Krajowego Strażaków PSP i OSP oraz Komendę Główną PSP i Zarząd Główny ZOSP RP. Tym samym bardzo proszę o uwzględnienie tej daty przy planowaniu w powiecie uroczystości z okazji Dnia Strażaka, jubileuszy OSP lub innych ważnych wydarzeń.

 

Ze strażackim pozdrowieniem

Dariusz Malinowski

Dyrektor Zarządu Wykonawczego

OW ZOSP RP woj. mazowieckiego